Výstava obrazů malířů Vysočiny

Ve čtvrtek 20.6.2019 byla slavnostně zahájena „Výstava obrazů malířů Vysočiny“ ve Rváčově. Výstava se koná pod záštitou senátora pana Jana Tecla. Vystavuje celkem 10 autorů a ke zhlédnutí jsou i práce klientů Domova sociálních služeb ze Slatiňan. Poděkování patří dětem ze ZŠ v Trhové Kamenici, které pod vedením paní učitelky Lýdie Kárské, připravily krásný kulturní program. Dále jsou představeny i výtvarné práce, které vznikly v projektu „Vysočina maluje“. Tento projekt finančně podpořil Pardubický kraj. Je otevřeno denně, mimo pondělí, od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin. Výstava potrvá do 18.8.2019.

Blesková povodeň a krupobití

Ve čtvrtek 29. 8. 2019 postihla naši obec silná lokální bouře. Popadalo několik stromů a Možděnici doslova zaplavil silný déšť doplněný kroupami. Došlo k zatopení místních komunikací a několika sklepů. Všem, kdo se zapojil, děkujeme za pomoc při odstraňování vzniklých škod.

Návštěva senátora Tecla

V pondělí 10.6.2019 navštívil naši obec senátor pan Jan Tecl. Diskutovali jsme o aktuálních problémech venkova a o nutnosti zachování základních služeb i v malých obcích. Pan senátor zároveň vyhověl naší žádosti a přijal záštitu nad letošní Výstavou obrazů malířů Vysočiny ve Rváčově.

Cvičení hasičské výjezdové jednotky

Ve čtvrtek 27.6. se uskutečnilo cvičení výjezdové jednotky hasičů. Bylo zaměřené především na kontrolu provozuschopnosti vodních čerpadel, jejich údržbu a dále na přípravu pytlů s pískem pro použití při povodních. Řeka Chrudimka již letos zahrozila vylitím z břehů po vydatných deštích. Členové jednotky se pravidelně cvičí a jsou připraveni k případnému zásahu.

Možděnecký výšlap

Dne 8. 5. 2019 se jako každoročně uskutečnil, letos již počtvrté, "Možděnecký výšlap". Letos jsme se vydali autobusem z křižovatky do Nasavrk, kde jsme se podívali do muzea, čímž jsme výšlap započali. Z Nasavrk jsme křížem krážem prošli Strádovské peklo, stavili se na Boice a cestu jsme zakončili výborným jídlem v Hospodě pod Lipou.

Vítání občánků 2019

V sobotu 27. dubna jsme na obecním úřadě přivítali nejmladší občánky naší obce. S hezkým programem vystoupily žákyně ze ZŠ z Trhové Kamenice. Všem přejeme hodně zdraví, štěstí a životních úspěchů.

Horácké divadlo Jihlava

Ve středu 3.4. se konal zájezd do Horáckého divadla v Jihlavě. Tentokrát jsme měli možnost vidět představení „Škola základ života“. Divadlo bylo beznadějně vyprodané a všichni se výborně bavili.

Oslavy MDŽ

Na Vysočině se slavilo MDŽ. První akcí k Mezinárodnímu dni žen byl 2.3. Babský bál v Možděnici, následovaly 9.3. oslavy ve Rváčově, Svobodných Hamrech a ve Dřevíkově. Program se vydařil a všem se líbil. Velké poděkování patří pořadatelům.

Ochrana lesa proti kůrovci

V úterý 12.3. jsme společně s LESY ČR pořádali seminář „Ochrana lesa proti kůrovci“. Účastníci se seznámili s aktuálními  možnostmi a důležité byly i informace o vypsaných dotacích na tato opatření. Seminář vedl Ing. Jiří Laštůvka. V přiložených prezentacích naleznete informace k problematice kůrovce a k získání dotací na boj s tímto škůdcem.

kurovec_prezentace03_2019.ppt (velikost: 10.2 MB)

kurovec_dotace03_2019.ppt (velikost: 0.6 MB)

Návštěva hejtmana Pardubického kraje

Ve středu 23.1.2019 navštívil naší obec hejtman Pardubického kraje pan Martin Netolický. Návštěvu zahájil prohlídkou prodejen ve Rváčově a ve Dřevíkově, které provozuje obec a Pardubický kraj, v rámci dotačního programu, přispívá na jejich provoz. Schůzka dále pokračovala na obecním úřadě kde se pan hejtman setkal se zastupiteli obce. Zde jsme představili naše připravované projekty a řešili jsme možnost podpory a spolupráce. Článek o návštěvě najdete na webové stránce Pardubického kraje na adrese https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/99481/venkovske-prodejny-jsou-ohrozeny-druh-chceme-jim-pomoci-s-prezitim-rika-hejtman-netolicky